záhlaví.jpg

Divoká strava

Naší prioritou je vařit chutně a zdravě a v co největší míře v bio kvalitě. Dopředu však musíme říci, že v dnešní době, kdy je tolik různých, leckdy protichůdných směrů ve stravování, je stále obtížnější určit, co je vlastně zdravé pro nás pro všechny. Na náš Divoký tábor jezdí děti jak z makrobiotických rodin, tak z veganských, vegetariánských i nevegetariánských.

 V jídelníčku proto máme varianty  jídla jak dle zásad makrobiotické kuchyně, tak jídla obsahující mléko a vejce. Děti si mezi nimi budou moci volit a 1x za tábor bude nabídka rozšířena i o maso. Všechny suroviny získáváme primárně z českých ekofarem a ekochovů. "Bio" kvalitu jídla dodržujeme v maximální možné míře dané aktuální dostupnou nabídkou. Především se nám nedaří sehnat dostatečné množství ovoce v bio kvalitě a některé druhy zeleniny, protože nabídka bio ovoce a zeleniny je závislá na úrodě v době konání tábora. Za jakoukoliv nabídku odkoupení přebytků zeleniny z Vaší zahrádky budeme vděční.

Jsme Divoký tábor a slovo „divoký“ v jeho názvu nás na první pohled od ostatních táborů odlišuje záměrně. Vyjadřujeme tak naši touhu zachovat dětem svobodu a to i svobodu v rozhodování, co chci jíst. S dětmi o této svobodě na začátku tábora i v jeho průběhu hovoříme tak, aby pochopily, jaká zodpovědnost k vlastnímu tělu z ní vyplývá. A  po zkušenostech z předchozích let můžeme říci, že se děti většinu času držely toho, na co byly z domova zvyklé, aniž by druhým  jejich jídlo záviděly.
pic3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one